• I-V 8:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame

Antakių transplantacija: kaip tai veikia?

Antakių transplantacija: kaip tai veikia?

Antakių transplantacija: kaip tai veikia?

Ne visos moterys ir vyrai yra gamtos apdovanoti turėti vešlius, gražios formos antakius. Galbūt per daug pešiojotės antakius mokykloje, gal jie natūraliai smulkučiai, gal pradėjo slinkti – priežasčių, kodėl moteris tampa priklausoma nuo antakių pieštuko, gali būti įvairių.

Yra ne vienas metodas, kuriuo moterys (ir vyrai!) kovoja su antakių problemomis. Pavyzdžiui, įvairūs serumai, padedantys antakiams augti, bet susilaukiantys ne vien teigiamų vertinimų tarp kosmetologų ir moterų, kurios juos išbando. Serumai padeda ne visiems, o tie, kurie pastebi skirtumą, juo gali džiaugtis, tik kol preparatas vartojamas. Antakių įpiešimas (angl. microblading) problematiškų antakių irgi neišgydo visam laikui, taip pat rizikuojate pasigauti infekciją ar likti su randeliais. Be to, tokiu būdu tiesiog kursite tikrų antakių įspūdį, bet tai nebus natūralūs jūsų pačių plaukai, taip pat įpiešimas po kurio laiko išblunka, todėl procesą reikia kartoti ir kartoti.

Pranašesnis ir ilgaamžiškas antakių problemos sprendimo būdas yra transplantacija. „Kardiolitos klinikų“ Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centre atliekame ne tik įprastą galvos skalpo plaukų transplantaciją, bet ir antakių. Ji atliekama tokiu pačiu principu, kai iš donorinės plaukuotos zonos (dažniausiai pakaušio), plaukų svogūnėliai yra perkeliami į tas vietas, kur išretėjęs antakis. Šiuo įrašu norime kiek plačiau papasakoti kaip tai veikia ir ką reikia žinoti norintiems vešlesnių antakių.

Kodėl žmonės renkasi antakių transplantaciją?

Tai yra vienintelis metodas, kuris leidžia turėti natūralius antakius, kurie bus tokie, kokių norite visam gyvenimui. Tai nėra vienkartinė priemonė, antakių nereikės kasdien piešti ranka, niekas nežiūrės kreivai įtardami dirbtinumą, antakiai neatrodys tarsi ištatuiruoti. Procedūra nėra skausminga, trunka tik keletą valandų ir niekaip netrukdo gyventi įprastu ritmu. Galutinį rezultatą galima matyti po 9–12 mėn., kartais ir greičiau. Po šio laiko pacientai gali džiaugtis savais, pilnais ir natūraliais antakiais.

Kaip tai vyksta?

Pirmiausia kartu su pacientu nutariame, kokios formos, dydžio antakių norime. Mūsų tikslas – natūralūs antakiai, todėl atsižvelgiame į kiekvieno žmogaus specifinius veido bruožus, išraiškas. Sakoma, jog antakiai įrėmina veidą, norime, kad rėmelis tiktų paveikslui ir rastume tinkamą balansą.
Transplantacijos metu yra naudojami lokalūs nuskausminamieji, todėl pacientas nejaučia jokio diskomforto. Po operacijos gali jaustis šioks toks perštėjimas donorinėje zonoje, iš kurios buvo transplantuoti plaukeliai, bet jis praeina per 24–48 val.

Kodėl plaukai imami nuo pakaušio?

Plaukai antakių transplantacijai imami iš pakaušinės galvos odos dalies. Donoriniai plaukai yra genetiškai užprogramuoti neišnykti, todėl implantuoti į antakių zoną išlieka visą gyvenimą. Iš donorinės zonos paimtų plaukelių nesimatys, nes juos bus galima užmesti ilgais plaukais, kol donorinė zona sugyja.

Ar visi yra tinkami transplantacijai?

Didžioji dauguma žmonių yra tinkami tokiai transplantacijos procedūrai. Be abejo, geriausia, kad žmogaus plaukai augtų tiesūs ar nedaug banguotų, nes stipriai garbanoti plaukai bus linkę garbanotis ir transplantuoti. Reikia būti bent vidutiniškai geros sveikatos, kad minimalizuotume komplikacijų riziką. Taip pat geriausi pacientai transplantacijai yra tie, kurie neturi vešlių antakių dėl genetikos ar pernelyg dažnio pešiojimo. Visuomet kviečiame atvykti gydytojo dermatologo-trichologo apžiūrai ir įvertinimui, tik tokiu būdu galime identifikuoti, ar pacientas yra tinkamas antakių transplantacijos procedūrai.

Kiek kartų reikės atlikti procedūrą?

Absoliučiai daugumai pacientų užtenka vienos transplantacinės procedūros. Išskirtiniais atvejais pacientėms, kurios prieš tai tatuiravosi antakius ar darėsi jų įpiešimą (angl. microblading), gali būti reikalinga antra procedūra. Taip yra dėl to, kad kartais, dėl prieš tai atliktų procedūrų kraujotaka antakyje yra sumažėjusi ir kai kurie transplantuoti folikulai neprigyja. Tokie atvejai yra išskirtiniai, dažniausiai net ir anksčiau pasidariusioms tatuiruotes ar įpiešimą visi plaukeliai prigyja iškart.

Dar vienas svarbus dalykas

Reikia nepamiršti kartą ar du į savaitę aptvarkyti transplantuotus antakius. Transplantuoti iš pakaušio donorinės zonos plaukai bus linkę augti ilgi, tarsi vis dar augtų ant galvos, tačiau šis procesas laikinas, po kurio laiko transplantuoti plaukai perima antakių zonai būdingą augimą.

  • I-V 8:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame