Veido procedūra aknės randų mažinimui
Kai skausmingi, uždegiminiai spuogai pažeidžia gilesnius odos sluoksnius, net jiems sugijus lieka aknės padariniai – dėmės arba randai. Nors odos sluoksnis nuolat atsinaujina ir pigmentinės dėmės laikui bėgant išblunka, aknės randus išgydyti yra kur kas sudėtingiau ir dažnai tenka pasitelkti specialias priemones bei procedūras.
Šios procedūros metu naudojamos įvairios rūgštys, tokios kaip glikolis, alfa ir beta hidroksirūgštys, pieno rūgštys, retinolis ir kitos priemonės, pritaikytos pagal individualią problemą ir odos būklę.
Procedūros poveikis:
- stimuliuoja ląstelių veiklą ir atsinaujinimą;
- aktyvuoja kolageno ir elastino gamyba.
- stipriai pridrėkina odą;
- suteikia gyvybingumo ir spindesio;
- sumažina raukšleles;
- išblukina randelius ir pigmentines dėmes;
- padeda įveikti bėrimus ir kovoti su akne;
- veikia profilaktiškai ir užkerta kelią randelių atsiradimui ateityje.
Svarbu atkreipti dėmesį, kad procedūrą galima taikyti tek gydant jau esančius randus, tiek pačią aknę, siekiant išvengti dėmelių, kurios atsiranda dėl netinkamo spuogelių gydymo.
Procedūros metu
Pirmiausia kosmetologė įvertina odos būklę ir bendradarbiaudama su klientu išsiaiškina jo lūkesčius, kas jam yra aktualiausia, ar dėl ko kompleksuoja labiausiai. Taip pat išsiaiškinama, kiek laiko oda yra beriama, kokius produktus klientas naudojo bei kaip gydėsi.
Procedūros metu nuvaloma oda ir padaromas odos šveitimas, kad būtų pašalinamos negyvos odos ląstelės ir priemonės geriau įsigertų į odą. Vėliau užtepamos reikalingos rūgštys ir jei naudojamas valomasis serumas su retinoliu, gali būti naudojama ultragarso lentelė, padedanti geriau įvesti priemones į odą.
Procedūros pabaigoje užtepama drėkinamoji kaukė bei drėkinamasis arba valomasis serumas ir kremas su apsauga nuo saulės bei taršos.
Po procedūros
Atlikus procedūrą, pagal kliento odos būklę parenkamos priemonės su SPF UV 50 apsauga nuo saulės ir nuo aplinkos užterštumo. Kadangi procedūros metu yra naudojamos rūgštys, po jos oda gali būti sudirgusi, paraudusi, dilgčiojanti, tačiau toks efektas yra trumpalaikis.
Vertėtų paminėti, kad procedūros nepatartina atlikti nėščioms moterims bei asmenims, kuriems pasireiškia stipri alergija naudojamiems produktams ar sergantiems epilepsija.
Kadangi aknės randeliai yra ilgalaikė problema, norint juos išgydyti, yra reikalingos bent kelios procedūros, kurias efektyviausia atlikti po 1–2 kartus per mėnesį. Taip pat siekiant maksimalių rezultatų, naudinga užtikrinti gydymo tęstinumą ir naudoti odai reikalingas priemones namuose. Kosmetologė gali sudaryti individualų, pagal veido odos tipą ir problemą pritaikytą, produktų krepšelį.