• I-V 8:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame

Odos biopsija (kaina su histologiniu ištyrimu)

Odos biopsija

Biopsija - tai ląstelių ar audinių gabalėlio paėmimas ištyrimui. Odos biopsija atliekama atsiradus pokyčiams odoje, norint patikslinti diagnozę ar pašalinus darinį. Biopsija padeda diagnozuoti melanomą, bazalinių ląstelių karcinomą, plokščialąstelinį odos vėžį, odos limfomą ir kitas odos ligas.

Procedūros metu

Odos biopsija gali būti atliekama skirtingais metodais, priklausomai nuo kūno vietos ir tiriamo darinio tipo. Gydytojas gali pašalinti nedidelę viršutinių odos sluoksnių dalį (epidermį ir dalį dermos) arba naudojant specialų įrankį, paimti audinio „stulpelį“ įskaitant gilesnius sluoksnius (epidermį, dermą ir paviršinius riebalus). Procedūra atliekama naudojant vietinį nuskausminimą, tad nėra skausminga.

Audinio mėginys yra siunčiamas į laboratoriją, kur yra atliekamas histologinis ištyrimas. Tyrimą atliekantis specialistas pateikia išvadą  apie darinio tipą.

Po procedūros

Priklausomai nuo biopsijos paėmimo tipo – pažeistos odos priežiūra gali skirtis. Apie tinkamą priežiūrą bei tolimesnį gydymą, po histologinio ištyrimo, Jus informuos gydantis gydytojas.

Biopsija yra minimaliai invazinis, vienas tiksliausių tyrimų metodų, diagnozuojant daugelį ligų, tarp jų uždegimines ir infekcines ligas, nepiktybinius ir piktybinius ląstelių pakitimus.

Rentgenologinis, ultragarsinis ir kiti klinikiniai tyrimai parodo, kad vidaus organas yra padidėjęs, pakitusi jo struktūra, o biopsija padeda nustatyti šių pakitimų priežastis, leidžia įvertinti mikroskopinius audinių ar organų pakitimus. Biopsija yra palyginti greita ir minimaliai skausminga procedūra, atliekama tiek ligoninėje, tiek ambulatoriškai. Mėginiai imami iš daugelio organų, taip pat gleivinių, kraujagyslių.
Atitinkamo organo biopsijai taikoma specifinė metodika, būtinas atitinkamas pasiruošimas, apie kurį informuoja sveikatos priežiūros specialistai atliekantys biopsijos procedūrą. Biopsiją atlieka savo srities specialistas (plaučių - pulmonologas, odos - dermatologas, inkstų - nefrologas, kaulų čiulpų - hematologas ir pan.)

Specialių instrumentų pagalba audinių ar ląstelių mėginiai gali būti paimti beveik iš visų žmogaus organų. Paimtas tiriamosios medžiagos mėginys (bioptatas) siunčiamas į laboratoriją histologiniam ar citologiniam ištyrimui.
Biopsijos kainą sudaro- biopsijos procedūros atlikimas ir bioptato (tiriamosios medžiagos) laboratorinis ištyrimas. 

Siekiant efektyvaus gydymo rezultato, būtina dermatologo konsultacija (konsultacijos kaina sumuojama prie tyrimo kainos).

Paslaugos kaina:
80 €
Turite klausimų

Registruokitės gydytojo konsultacijai

  • I-V 8:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame