Lūpų kampučių pakėlimas
Botulino injekcijos
Botulino toksino injekcijos – minimaliai invazinė, viena populiariausių estetinių procedūrų, atliekama veido mimikos raukšlių gydymui ir prevencijai. Botulino toksinas leidžiamas į raumenis, kuriuose laikinai blokuojamos nervo galūnėlės ir raumens sąveika. Raumens susitraukimas sustoja ar susilpnėja, todėl raukšlės išnyksta arba pasidaro mažiau matomos. Mimikos raukšles daugiausiai lemia įprotis raukytis, šios injekcijos padeda jo atsikratyti, todėl po kurio laiko šios raukšlės tampa nebe tokios didelės.
Procedūros metu
Vietiškai nuskausminus itin mažomis ir kruopščiai apskaičiuotomis dozėmis botulino toksinas leidžiamas į reikiamus veido raumenis. Atsižvelgiant į žmogaus veido raumenų aktyvumą, dėstymąsi, raukšlių gylį, paciento lūkesčius, parenkamas injekcijų kiekis.
Po procedūros
Vaistas pradeda veikti po 3–5 dienų, didžiausias poveikis pastebimas po 2 savaičių ir vidutiniškai trunka 4–6 mėn. (veiksmingumo trukmė yra individuali). 1–3 proc. populiacijos yra genetiškai atsparūs botulino toksinui.
Po procedūros 4 valandas negulėti, 12–24 val. netrinti, nekasyti, nemasažuoti ir nemiegoti ant injekcijų zonų. 3 dienas nevartoti alkoholio, neužsiimti aktyvia fizine veikla. 3–7 dienas neatlikti kitų kosmetologinių procedūrų paveiktoje zonoje, taip pat nesilankyti pirtyse, baseinuose, saunose, vengti karšto dušo. Savaitę injekcijų zoną saugoti nuo UV spindulių (saulės, soliariumo), atvirose vietose kas 2–3 val. tepti SPF50 apsaugą turinčiais preparatais.
Procedūrą atlikti galima ne dažniau nei kartą per tris mėnesius.
Procedūra neatliekama:
- nėščiosioms ir maitinančioms krūtimi;
- sergantiems sunkiomis neurologinėmis ligomis, miastenija;
- sutrikus kraujo krešumui;
- esant aktyviems uždegiminiams procesams injekcijų zonoje.
Injekcijas atlikti gali tik gydytojas (dermatovenerologas ar plastikos chirurgas) ir tik licenciją atlikti tokio pobūdžio procedūras turinčioje medicininėje įstaigoje.