• I-V 8:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame

Grožio procedūros prieš vestuves

Grožio procedūros prieš vestuves

Grožio procedūros prieš vestuves

Kiekviena nuotaka trokšta atrodyti nepakartojamai, tačiau viskas nublanks, jei jūsų veidas nešvytės laime ir sveikata, o plaukai ir nagai bus suskilinėję, sausi ir prašyte prašysis specialisto pagalbos. Visos grožio procedūros yra tinkamos, tačiau savu laiku, o savimi reikia rūpintis nuolat. Žinoma, prieš vestuves – ypač. Kaip tai padaryti, pasakoja „Kardiolitos klinikų“ Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centro gydytoja dermatovenerologė Renata Kliunkienė.

Plaukai. Nepalikite plaukų dažymo ar kirpimo paskutinėms dienoms prieš vestuves. Plaukais pasirūpinkite mažiausiai bent savaitę iki šventės. Nepatartina eksperimentuoti su spalvos ar kardinaliu plaukų kirpimo keitimu – jau gerokai iki vestuvių žinokite, ko tiksliai norite. Plaukais rūpinkitės nuolat. „Normaliai plaukų būklei atgauti dažnai prireikia ne vieno mėnesio, todėl norėčiau paskatinti moteris juos prižiūrėti ne tik tada, kai jie pradeda skilinėti, šakotis, lūžinėti... Tinkamai parinkti šampūnai ir kitos kosmetinės priemonės yra pagrindinė kasdienė pagalba“, – sako gydytoja dermatovenerologė Renata Kliunkienė. Taip pat ji pataria plaunant masažuoti galvos odą, naudoti kokosų ar makadamijų aliejų.

Antakiai. Akys – sielos veidrodis, tačiau jas rėminantys antakiai ir blakstienos ne mažiau svarbu. Nepatartina antakių pešiotis namų sąlygomis; specialistas profesionaliai atliks šią paslaugą ir patars, kaip prižiūrėti antakius, kad jie būtų ne tik tinkamos formos ir spalvos, bet ir vešlūs, sveiki. „Antakių procedūras geriausia atlikti ne vėliau kaip likus 10 dienų iki vestuvių. Priežastis – galima alerginė reakcija į dažus ar depiliacines medžiagas. Net ir visą laiką naudotos kosmetinės priemonės gali išprovokuoti ūmią alerginę reakciją, ypač jei gretutinis veiksnys yra prieš didžiąją dieną įprastas stresas“, – sako gydytoja. Beje, blakstienų priauginimo taip pat nepalikite paskutinei dienai, nes su jomis reiks ir apsiprasti, ir įsitikinti, kad nesate alergiška naudojamoms priemonėms.

Oda, oda, oda... Net jei jūsų oda yra neproblematiška, ji reikalauja kasdienės priežiūros. Vis dėlto geriau jos neapkrauti odos begale kosmetinių priemonių: „Kremas ir serumas turėtų būti parinkti pagal jūsų odos tipą. Odą patikėti geriau saugiai kosmetikai, parduodamai vaistinėse. Norinčios turėti itin švelnią odą prieš vestuves gali apsilankyti pas specialistą rūgštinio odos šveitimo procedūros. Švelni migdolinė rūgštis nepakeis jūsų odos per vieną kartą, bet pašalins negyvą epidermį, tad makiažo pagrindas ar kremas tą didžiąją dieną ant jūsų veido guls itin tolygiai.“

Specialistė primena, kad jokiu būdu nedarytumėte namuose veido valymo, šveitimo, nespaudytumėte spuogelių, neeksperimentuotumėte su naujomis kaukėmis ir kitomis grožio priemonėmis – rezultatas gali ne tik nemaloniai nustebinti, bet ir išprovokuoti nepageidaujamus bėrimus, odos paraudimą, pleiskanojimą. Nedarykite veido valymo ir šveitimo procedūrų prieš pat vestuves, tam skirkite  laiką likus mėnesiui iki šventės, o štai drėkinamosios kaukės tinka likus iki vestuvių savaitei ar kelioms dienoms.

Įdegis. Prieš pat vestuves nepatartina degintis soliariume, įdekite pamažu. Beje,  daug gražesnis yra natūralus įdegis. Jei dėl kokių nors priežasčių negalite įdegti natūraliai, naudokite įdegio kremus. Jei vis dėlto nusprendėte naudotis soliariumu, nepamirškite, kad įdegusi oda nuostabiai atrodo prie vestuvinės suknelės, bet viskam reikia saiko, tad nepersistenkite: gražiam įdegiui „taip“ ir – „ne“ „skrudintam“ kūnui.

Plaukelių šalinimas. Veido, pažastų, bikinio zonos ir kojų plaukelių šalinimas – dalykas paprastas... kol neatsiranda pūlinukų ar oda neparausta. Prieš vestuves geriau neeksperimentuoti ir nenaudoti naujų priemonių, nekeisti įprastų skutimosi peiliukų, putų, kremo ar vaško. „Jei visgi alerginės reakcijos po plaukelių šalinimo lydi nuolat, o gal plaukai įauga, padeda plaukelių šalinimas lazeriu. Procedūra neskausminga ir vos po kelių procedūrų spuogai išnyks ir plaukai nebeįaugs. Kol visiškai išnaikinami plaukai, reikalingos 4–6 procedūros. Sudėjus depiliacijos vašku ar peiliukų su putomis kainas, procedūros kaina neatrodo didelė, o rezultatas džiugina visas“, – sako gydytoja dermatovenerologė.

Nagai nagučiai. Nagų priauginimas ar gelinis lakavimas yra šių dienų moters kasdienybė, tačiau nereikia pamiršti, kad ilgą laiką ir be pertraukos atliekamos šios procedūros gali pakenkti nagams. Tad tikrai verta prieš vestuves nagus pailsinti nuo šių procedūrų, o jei reikia, net ir kreiptis į specialistą. R. Kliunkienė teigia, kad specialistas, atsižvelgęs į jūsų nagų būklę, skirs nagus stiprinantį laką ar tinkamus vitaminus. Jei lankotės naujame salone ar pas kitą specialistą, įsitikinkite, kad laikomasi higienos normų.

Kulnai. Jei jie suskilinėję ir šiurkštūs, ne brūžinkite juos namuose iki paraudimo, o pasikonsultuokite su dermatovenerologu, kuris įvertins skilinėjimo priežastį ir parinks reikiamo vaisto stiprumą/koncentraciją. Sutvarkytas kojytes prieš vestuves palepinkite vonelėmis, masažu ir pedikiūru.

Kūnas. Visas kūnas turėtų būti gražus, tad jei turite strijų, celiulitą, pernelyg sausą pleiskanojančią odą ar kitą nemalonumą, vestuvės – tinkama proga pasirūpinti savo kūnu ir jo grožiu. Jūsų problemas padės išspręsti specialistas, o šiaip prieš vestuves patartina atsipalaiduoti ir pasirinkti, kas jums tinka: masažas, kūno įvyniojimas ar kitos grožio procedūros.

  • I-V 8:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame