• I-V 8:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame

Tikrąjį amžių išduodantis kaklas ir plaštakos: procedūros, atitolinančios senėjimo procesus

Tikrąjį amžių išduodantis kaklas ir plaštakos: procedūros, atitolinančios senėjimo procesus

Tikrąjį amžių išduodantis kaklas ir plaštakos: procedūros, atitolinančios senėjimo procesus

Bėgant metams mes vis daugiau dėmesio skiriame veido odai – įsigyjame dar vieną naują serumą, dažniau palepiname prabangiomis procedūromis, tačiau bendras rezultatas vis tiek nedžiugina. Klaida, kurią padarome dauguma – pamirštame pasirūpinti itin jautria bei matoma kaklo zona. Būtent ji ir plaštakų sritis išduoda mūsų tikrąjį amžių.

„Tai labai jautrios zonos, kurių oda yra itin plona. Kaklo srityje po oda yra gausus raumenynas, kuris dažnai ir lemia pirmąsias raukšleles kaklo odoje. Plaštakų srityje po oda taip pat nemažai raumenų, kraujagyslių, nervų ir nedaug riebalinio poodžio. Saulės ultravioletiniai spinduliai išprovokuoja pigmentinių dėmių susidarymą, o su amžiumi, sumažėjus kolageno kiekiui organizme, nuolatinis kontaktas su vandeniu bei muilu lemia plaštakų odos sausumą“, – sako Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centro gydytoja dermatovenerologė Edita Naruševičiūtė-Skripkienė.

Procedūras tikslinga pradėti nuo tam tikro amžiaus

Kasdieninei kaklo odos priežiūrai galima rinktis tas pačias priemones, kurios naudojamos veidui, arba specializuotas. Kremai ir serumai su hialuronu, peptidais, dumbliais drėkina ir standina odą, su retinoliu, glikolio rūgštimis, vitaminu C padeda spręsti pigmentuotos odos problemas. Tam, kad pigmentaciją atitolintume ir ji būtų kuo mažesnė, visuomet būtina naudoti saulės apsaugą. Pasirinkti galite atskiras priemones, kurios skirtos būtent apsaugai nuo žalingų ultravioletinių spindulių arba naudoti kremus ir serumus su kuo didesniu SPF+ apsaugos faktoriumi.

Nuo 30 metų, kai pastebimi ryškesni odos pokyčiai, susiję su senėjimo procesu – prarastas stangrumas, atsiradęs sausumas, išryškėjusios raukšlelės, – tikslinga pradėti taikyti specializuotas procedūras. Pasak gydytojos dermatovenerologės E. Naruševičiūtės-Skripkienės, procedūras gydytojas parenka atsižvelgdamas į paciento amžių ir problemas, kurias norima išspręsti. Gali būti taikomas gydymas tik viena procedūra arba sudaromas individualus procedūrų planas, kuris apima odos, poodinio riebalyno ir poodinio kaklo raumens tonuso koregavimą. Gydytoja taip pat pabrėžia, kad svarbu ne tik parinkti procedūras, bet ir suteikti pacientui visą išsamią informaciją, kaip pačiam teisingai prižiūrėti odą, kokias priemones pasirinkti, nes tokių problemų sprendimas visuomet yra komandinis paciento ir gydytojo darbas.

Efektyvios ir saugios procedūros kaklo zonai

Vienos efektyviausių veido ir kaklo odos atjauninimo procedūrų – frakcinė mikroadatinė radiodažnio terapija bei gydymas frakciniu CO2 lazeriu. Lazerio šviesa frakciniais stulpeliais ir smulkių adatėlių pagalba patekusi į giliuosius odos sluoksnius, juose suaktyvina kolageno bei elastino atsinaujinimą, kurie atsakingi už odos elastingumą, taip pat nusluoksniuoja pigmentines dėmes. Todėl jau po pirmos procedūros pacientai mato puikius rezultatus – pamažėjusias raukšleles, lygesnę ir stangresnę kaklo odą.

Injekcijos su hialuronu, aminorūgštimis ir vitamininiais mezoterapiniais kokteiliais padeda pagerinti pačios kaklo odos kokybę. Į vidurinį odos sluoksnį (dermą) itin plona adata, mažomis dozėmis suleistas preparatas sugrąžina prarastą drėgmę, atkuria švelnumą, skaistumą, suvienodina spalvą. Siekiant dar didesnio efekto, injekcijos gali būti kombinuojamos su botulino toksinu, kuris sumažina raukšlių kiekį bei gylį. Kai norima sumažinti tik ryškias skersines kaklo raukšleles, botulino toksino injekcijos gali būti naudojamos vienos, atliekant injekcijas tik giliai į poodinius raumenis.

„Pacientams, kurių kaklo ir dekoltė oda pigmentuota, su ryškiau matomomis išsiplėtusiomis kraujagyslėmis tinka gydymas injekcijomis su gintaro rūgštimi. Gintaro rūgštis dermatologijoje vertinama dėl odą regeneruojančių ir raminančių savybių. Ji skatina odos atsinaujinimą, slopina uždegiminius procesus, stabdo senėjimą“, – sako gydytoja dermatovenerologė E. Naruševičiūtė-Skripkienė. Gintaro ir hialurono rūgštys veikia kaip viena kitą papildantys komponentai, tad rezultatas po procedūros puikus – sumažėja raukšlių kiekis bei gylis, odai grąžinama drėgmė, skaistumas ir elastingumas.

Jei pažeidimai kaklo odoje yra stipresni – pastebimas ne tik suglebimas, bet ir odos perteklius, matomas poodinis pasmakrės riebalynas, geriausią efektą pasiekti padeda kaklo odos pakėlimo operacija.

Net ir brandžiame amžiuje plaštakos gali atrodyti puikiai

Plaštakų zonai taip pat gali būti taikomas tik vienas gydymas arba sudaromas individualus procedūrų planas, kuris apima kelių problemų sprendimą. Kadangi plaštakų zona į amžiaus pokyčius reaguoja panašiai kaip kaklo, tad ir dauguma procedūrų taikomos tos pačios. Frakcinė mikroadatinė radiodažnio terapija arba gydymas frakciniu CO2 lazeriu sustandina ir lygina plaštakų odą, nusluoksniuoja pigmentines dėmes, o injekcijos sugrąžina prarastą drėgmę, tūrį, atkuria švelnumą, skaistumą, suvienodina spalvą.

  • I-V 8:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame