• I-V 8:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame

Vilniaus „Kardiolitos klinikose“ teikiama nauja paslauga – plaukų persodinimas (plaukų transplantacija)

Vilniaus „Kardiolitos klinikose“ teikiama nauja paslauga – plaukų persodinimas (plaukų...

Vilniaus „Kardiolitos klinikose“ teikiama nauja paslauga – plaukų persodinimas (plaukų transplantacija)

Visi norime būti gražūs. Kalbant apie išvaizdą, tiek vyrams, tiek moterims labai svarbų vaidmenį vaidina plaukai, jų išslinkimas ar slinkimas gali pabloginti gyvenimo kokybę, išprovokuoti psichologinius sutrikimus, netekę plaukų žmonės praranda pasitikėjimą savimi.

Tokiais atvejais pats veiksmingiausias metodas – plaukų persodinimo procedūra (plaukų transplantacija).

Į klausimus apie plaukų persodinimą atsako Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centro gydytoja dermatologė Renata Kliunkienė.

Kokio amžiaus klientai dažniausiai renkasi plaukų transplantaciją? Ar ji tinka tiek vyrams, tiek moterims?

Amžiaus apribojimų nėra. Procedūra atliekama tiek jauniems, tiek vyresnio amžiaus pacientams, prieš tai įvertinus plaukų slinkimo ar randų atsiradimo priežastis, gretutines patologijas. Procedūra atliekama tiek vyrams, tiek moterims. Dažniausiai plaukai transplantuojami galvos odoje esant androgeninei alopecijai (paveldima, hormonų patologijos sąlygota liga), esant barzdos plaukų ar antakių plaukų išretėjimui.

Kas tai per procedūra, kaip ji atliekama? Kokia metodika taikoma Vilniaus „Kardiolitos klinikose“? Kuo ji pranašesnė už kitas?

DHI (Direct Hair Implantation) metodu atliekama plaukų persodinimo procedūra perkeliant po vieną plauko folikulą iš donorinės zonos į tą vietą, kurioje pageidaujama atstatyti plaukus ar didinti jų tankumą. Instrumento diametras – vos vienas milimetras, o kartais net ir dar mažiau. Išimti plaukai yra laikomi specialioje terpėje – skystyje bei atitinkamoje temperatūroje, tai leidžia užtikrinti jų gerą prigijimą ir augimą/vystymąsi po persodinimo. Kiekvienas plaukas unikaliu DHI patentuotu implantatoriumi (taip pat 1 mm skersmens minimaliai traumuojantis diametras) įsodinamas pagal reikiamą augimo kryptį, parenkant tinkamą augimo kampą, gylį. Nenaudojami jokie skalpeliai ar kiti traumuojantys chirurginiai instrumentai. Būtent ši technologija daro procedūrą pranašesnę už kitus plaukų transplantacijos metodus, pvz., tokius kaip FUE (Follicular Unit Extraction), nes išvengiama išankstinio „skylių“ ar plyšių darymo odoje prieš implantuojant plauką arba Strip metodą, kuomet plaukai persodinami kartu su odos plotais, lieka akivaizdūs randai, sunkus gijimo periodas, atsiranda didelė infekcijos rizika.

DHI metodo pranašumai:

  • nėra persodintų odos plotų;
  • nėra pastebimų randų;
  • procedūra yra mažiau intervencinė negu apsilankymas pas odontologą;
  • visiškai saugi;
  • kiekvieno transplantuojamo plauko gylis yra kontroliuojamas;
  • įsodinimui nenaudojamos adatos, kurios galėtų traumuoti plauko folikulą;
  • galutinis rezultatas – natūraliai atrodantys plaukai.

Šią procedūrą atliekantys gydytojai yra sertifikuoti DHI Londono plaukų transplantacijos akademijos diplomais, visos intervencijos yra atliekamos pagal griežtus DHI standartizuotus kokybės protokolus. DHI metodika yra pripažinta visame pasaulyje.

Ar prieš šią procedūrą visada būtina gydytojo konsultacija?

Konsultacijos metu nustatoma plaukų slinkimo priežastis, įvertinamas plaukų tankis donorinėje zonoje, jų būklė, aptariami pageidaujami lūkesčiai. Išaiškinamos gretutinės ligos. Tik tuomet gydytojas gali rekomenduoti individualų procedūros būdą, parinkti tinkamas gydymo kombinacijas.

Iš kur imami plaukai persodinimui?

Donorinė zona daugumoje atvejų yra pakaušio sritis, tačiau kai kuriais atvejais, jei tankumas toje vietoje nepakankamas, plaukų folikulai imami iš nugaros ar kitų kūno vietų. Kiekvienas atvejis individualus ir aptariamas paciento konsultacijos metu.

Ar plaukų persodinimo procedūrai reikia specialiai ruoštis?

Specialaus pasirengimo procedūrai nėra, tačiau kelias dienas prieš procedūrą rekomenduojama vengti alkoholio bei kraują skystinančių vaistų vartojimo, siekiant išvengti nepageidaujamo kraujavimo. Rūkantiems pacientams rekomenduojama sumažinti nikotino kiekį.

Ar ši procedūra skausminga? Kiek laiko ji trunka?

Procedūros metu taikomas tik vietinis nuskausminimas, pacientas išvengia narkozės, procedūros metu bendrauja su personalu ar tiesiog klausosi muzikos. Priklausomai nuo apimties, procedūra gali trukti nuo kelių iki 4-7 valandų. Pertraukų metu pacientas pavalgo, atsigeria. Daugeliu atvejų pacientai gali grįžti į įprastą darbo režimą jau kitą dieną.

Kokios priežiūros plaukams reikia po procedūros?

Nėra poreikio ilgalaikiam vaistų vartojimui, nes persodinti plaukai nebeiškris. Išoriškai naudojamas vaistas Minoxidilis yra rekomenduojamas kaip prevencinė priemonė tiems plaukams, kurie nebuvo persodinti. Visiems pacientams prieš ir po plaukų persodinimo yra rekomenduojama PRP (trombocitais praturtintos plazmos) procedūra.

 

  • I-V 8:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame