• I-IV 8:00 - 20:00
  • VI 9.00 - 15.00
  • VII Nedirbame

Plaukų implantai ar plaukų transplantacija?

Plaukų implantai ar plaukų transplantacija?

Plaukų implantai ar plaukų transplantacija?

Dar visai neseniai nuo plaukų slinkimo ir besitraukiančios plaukų linijos priešnuodžių nelabai ir buvo. Galėdavai rinktis arba šukuoseną, kuri paslėpdavo plikę, arba tiesiog susitaikyti su likimu ir skustis plikai.

Šiandien yra net keli pasirinkimai. Jeigu jūsų plaukai pradėjo retėti ar slinkti – galite rinktis medikamentinį gydymą. Jeigu jau turite vietų, kur plaukai išslinkę, tam yra produktų, kurie padės sukurti estetišką plaukų tankumo vaizdą. Taip pat yra ir plaukų implantai – dirbtiniai arba natūralūs plaukai, kuriuos galima įsodinti į jūsų plinkančio viršugalvio vietas, užpildyti besitraukiančią plaukų liniją. Tačiau ar plaukų implantai yra perspektyvus sprendimas? Ir taip, ir ne. Plaukų transplantacija, kai naudojami paties paciento plaukai, yra, ko gero, saugiausia ir efektyviausia procedūra. Naudoti dirbtinius plaukus nėra pati geriausia išeitis.

Plaukų implantai ir plaukų transplantacija

Prieš gilinantis į kiekvieną procedūrą atskirai reikėtų suprasti, jog plaukų implantacija ir plaukų transplantacija yra skirtingi dalykai. Terminas „plaukų implantai“ dažniausiai reiškia dirbtinių plaukų produktus, kurie įsodinami vietoje tikrų plaukų. Klinikinėje praktikoje šis gydymo metodas yra beveik išnykęs.

Vietoje implantacijos šiandien naudojama procedūra vadinama plaukų transplantacija: plaukų išėmimas iš vienos skalpo vietos ir persodinimas į kitą. Plaukų transplantacija yra saugus, plačiai naudojamas ir efektyvus gydymo metodas. Daugumoje atveju šios procedūros rezultatai atrodo visiškai natūraliai: atgaunamas plaukų tankumas ir grąžinama išretėjusių plaukų linija.

Tačiau yra ir tam tikrų ribojančių veiksnių. Pavyzdžiui, norint sėkmingos persodinimo operacijos, reikia plinkančiose vietose turėti galimybę atauginti išslinkusius plaukus, o taip pat reikia turėti ir pakankamai sveikų plaukų pačiam persodinimui. Taip pat, jeigu jau pacientas yra visiškai nuplikęs ir turi tik „arklio pasagos“ formos plaukų ruožą pakaušyje – ši procedūra nebus veiksminga atkuriant estetinį plaukų vaizdą.

Atminkite – plaukų persodinimas ar plaukų implantai nėra vaistas nuo plikimo

Nors plaukų transplantacija arba dirbtinių plaukų implantai gali pridėti trūkstamų plaukų ten, kur jie neauga, nei viena iš šių procedūrų nėra ilgalaikis „vaistas“ nuo plaukų slinkimo.

Taip yra todėl, jog plaukų slinkimas vyrams yra pagrinde sąlygojamas dihydrotestosterono arba DHT – tai vyriškas lytinis hormonas, kuris plaukų folikulus verčia trauktis ir mažėti bėgant laikui.

Jeigu jūsų plaukų linija retėja arba plaukai ant viršugalvio plonėja, plaukų transplantacija to nesustabdys. Ši procedūra gali tiesiog persodinti plaukus iš kitos kūno vietos. Pavyzdžiui – jei nusprendžiate persodinti plaukus iš pakaušio zonos į plaukų linijos zoną virš kaktos, tačiau negydysite pagrindinių plaukų slinkimo priežasčių – atsiranda rizika, jog plaukai slinks ir toliau iš dar nepaliestų galvos vietų.

Todėl mes pirmiausia kviečiame į konsultaciją ir bandome išsiaiškinti plaukų slinkimo priežastis bei jas pašalinti.

  • I-IV 8:00 - 20:00
  • VI 9.00 - 15.00
  • VII Nedirbame