• I-IV 8:00 - 20:00
  • VI 9.00 - 15.00
  • VII Nedirbame

Statistika, kurią verta žinoti kiekvienam plinkančiam

Statistika, kurią verta žinoti kiekvienam plinkančiam

Statistika, kurią verta žinoti kiekvienam plinkančiam

„Kardiolitos klinikų“ Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centre susiduriame su daugybe įvairiausių pacientų ir suprantame, kad visuomenėje yra nusistovėjusių stigmų bei keistų stereotipų apie plikimą. Į mūsų kliniką atvykusius žmones stengiamės supažindinti su kuo daugiau informacijos apie plaukų transplantaciją ir mediciną.

Svarbu labai gerai informuoti pacientą, nes tik tada plaukų gydymas ir, prireikus, transplantacijos procedūra, atneša geriausius įmanomus rezultatus bei paciento pasitenkinimą. Būtent todėl ir norime pasidalinti mūsų įžvalgomis ir oficialia statistika apie vyrų plaukų slinkimą.

Dažniausia vyrų plikimo priežastis – androgenetinė alopecija

Androgenetinė alopecija, arba kitaip, hormonų ir genetikos sąlygotas plikimas, yra dažniausiai pasitaikanti plaukų slinkimo priežastis tarp vyrų. Skaičiuojama, kad apie 95 proc. visų plaukų slinkimo atvejų vyrų tarpe sudaro būtent ši alopecijos forma. Pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose yra numanoma, kad nuo to kenčia mažiausiai 35 milijonai vyrų.

Didžioji dalis vyrų bus pradėję bent kažkiek plikti įpusėję ketvirtą dešimtį

Tyrimai sako, kad 25 proc. vyrų, sulaukusių 21 metų, susiduria su didesniu ar mažesniu plaukų slinkimu. Tas skaičius išauga iki 66 proc., kai vyrai pasiekia 35 m. amžių ir 85 proc. pasiekus 50 m.

Kitas įdomus skaičius sako, jog vyrui reikia prarasti apie 50 proc. savo plaukų tankumo, kad plikimas būtų matomas kitiems. Tai reikia turėti galvoje mąstant apie plaukų atkūrimą, gydymą ir transplantaciją. Pastebėjus, kad plaukai retėja, nereikia pulti panikuoti.

„Kardiolitos klinikų“ Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centre mes taip pat pirmiausia įvertiname paciento plaukų būklę ir tada parenkame tinkamiausią gydymą. Dažnai pasitaiko, kad galime sustabdyti plaukų slinkimą ir padidinti tankį konservatyviomis gydymo priemonėmis, netaikant transplantacijos.

Vyrai tiki nebūtais dalykais

Tarp vyrų gajus mitas, kad polinkis į plikimą yra genetiškai perduodamas iš mamos senelio. JAV atlikti tyrimai rodo, kad tuo tiki apie 40 proc. vyrų. Iš tiesų, genetika daug labiau komplikuota. Yra labai daug kintamųjų faktorių, kurie lemia genetinį polinkį į vienus ar kitus dalykus. Trumpai tariant, jei bent kažkuris iš Jūsų tėvų ar senelių turėjo polinkį plikti, didelis šansas, kad jį turėsite ir Jūs.

Daug vyrų ir moterų svarsto apie plaukų atkūrimą

Jei mąstote apie plaukų atkūrimą konservatyviomis priemonėmis ar plaukų transplantaciją, žinokite, kad esate tikrai ne vienas. Tarptautinė Plaukų Atkūrimo Operacijos Draugija teigia, kad beveik milijonas vyrų ir moterų visame pasaulyje naudojosi tokiomis paslaugomis dar 2008 m. Galime tik spėti, keliais kartais tas skaičius yra išaugęs dabar.

Nė vienas žmogus neturėtų gėdytis plaukų transplantacijos ir būti stigmatizuojamas dėl to, kad nori jaustis ir atrodyti geriau. Juolab dabar, kai transplantacijos rezultatai yra labai geri, o konservatyvesnės gydymo priemonės taip pat rodo esančios veiksmingos.

Pasverkite savo pasirinkimus

Atvykus konsultacijai mes būtinai Jus supažindinsime su visais pliusais ir minusais, kurie gali būti susiję su plaukų transplantavimu ir jų gydymu konservatyvesniais metodais ar injekcijomis. Atsakysime į visus Jums kylančius papildomus klausimus, kad galėtume rasti sprendimą, kuris yra tinkamiausias būtent Jums.

  • I-IV 8:00 - 20:00
  • VI 9.00 - 15.00
  • VII Nedirbame